close
logo


خرید عمده زونکن

 

   راه های  ارتباطی  و سفارش محصولات با شماره های  02188178937 - 09120889498

 

 

در یک اداره، شرکت، دفتر و یا به طور کلی در محل کار، مدارک ،قبوض و کاغذ های زیادی برای دسته بندی و مرتب سازی وجود دارند که برای جلوگیری از ایجاد به هم ریختگی و دسته بندی درست مدارک و همچنین تسهیل در یافتن تمامی مدارک زونکن میتواند یک نیاز اصلی باشد، در نتیجه یک شرکت یا اداره، نیازمند تعداد زیادی زونکن است که با خرید عمده زونکن، شما از مرتب سازی مدارک خود ،خرید آسان و همچنین صرفه جویی در هزینه خرید خود، مطمئن میشوید.

 

 

زونکن چیست؟

 

فردریک زونکن آلمانی اولین تولید کننده زونکن بوده است. این وسیله در اصل همان کلاسور است اما با تفاوت در اندازه و قطر های مختلف.شکل گرفته است، اگر بخواهیم تعریفی کلی برای زونکن داشته باشیم می توان گفت زونکن به پوشه‌های بزرگ‌ و دارای عطف قطوری گفته می شودکه کاغذهای سوراخ‌ دار را با حلقه‌هایی که توانایی باز و بسته شدن دارند در خود نگه می‌دارد ، که ادارات و سازمان‌ها، اسناد اداری و کاغذها و همچنین پرونده‌های خود را در آن نگه داری میکنند .

تعریفی دیگراز زونکن ها، پوشه هایی هستند در سایز A4 یا دیگر سایز ها که اغلب از موادی ساخته می شوند که جنس سختی دارند. این مواد پلاستیکی، مقوایی یا چوبی هستند . کاغذ ها برای قرارگیری در زونکن ، توسط گیره های فلزی،  برای قرار گرفتن کاغذ پانچ می شوند اما در صورتی که مدارک شما با ارزش هستند و یاممکن است شما قصد پانچ کردن آن ها را نداشته باشید، می توانید از کاورهای پلاستیکی سوراخ‌ دار استفاده کنید و مدرک خود را داخل آن‌ها قراردهید  و سپس درون زونکن بگذارید.

فاصله سوراخ های ایجاد شده روی کاغذ متناسب با گیره های فلزی زونکن است و استاندارد خاص خود را دارد. همچنین انجام این عمل نیز با دستگاه های خاصی صورت می گیرد که از این فاصله استاندارد تبیعت می کنند.

 

 

نکات قابل توجه در خرید عمده زونکن :

 

 خرید عمده زونکن از مزایای بسیار زیادی برخوردار است که درمطالب  بالا به آن ها اشاره کردیم. مزایایی همچون صرف جویی در هزینه ها ، مرتب سازی مدارک و کاغذ ها است، اما در خرید عمده زونکن نیز باید نکاتی را رعایت کرد که درمطالب زیر به شرح برخی از آن ها می پردازیم.

 

 

سایز و اندازه در خرید عمده زونکن :

 

شاید زونکن ها در نگاه سطحی و ظاهری تفاوت خاصی با هم نداشته باشند. اما در خرید عمده زونکن باید به تفاوت های آن ها توجه زیادی شود زیرا هر زونکن با توجه به سایز و مدل های خاص خود کابرد های متعددی دارد. بنابراین می توان گفت که زونکن ها  بر اساس اندازه،  جنس، نوع حلقه‌‌ها، گنجایش و طراحی، کاربردهای متفاوتی دارند.

 انواع سایزهای استاندارد زونکن ها شامل :   A3,A4,A5,B5 هستند. البته برای حفاظت بهتر و بیرون نزدن لبه های اوراق معمولا طول و عرض آن ها چند سانتی متر بیشتر از سایز استاندارد اعلام می شود. برای مثال اگر بخواهیم شما را با جزئیات یکی از سایز های ذکر شده بیش تر آشنا کنیم در خصوص زونکن A5 گالینگوری باید گفت این نوع زونکن از 18 تنوع رنگی و همچنین دارای تقاضای زیادی توسط ادارات و سازمان ها برخوردار است.  دارای ارتفاع 19 سانتی متر است  و برای اسناد و مدارک در سایز a5 طراحی شده است. همچنین  برای سادگی و راحتی در برداشتن زونکن از قفسه، حلقه انگشتی برای آن در نظر گرفته شده. همچنین قفل به کار رفته برای این زونکن، از فولاد خارجی با طرح شطرنجی می باشد. روکش این زونکن PVC  است که با طرح کتان بوده و داخل آن لامینه شده می باشد.

 

 

جنس بدنه در خرید عمده زونکن :

 

از مهم ترین هدف ها در خرید عمده زونکن، حفظ مدارک و اوراق قرار داده شده در آن می باشد یعنی در واقع وظیفه اصلی زونکن ،دسته بندی و حفظ اوراق و مدارک است در نتیجه برای اینکه زونکن ها توانایی محافظت از اسناد را در طولانی مدت داشته باشند، باید از جنس مناسبی در بدنه ی آن ها برخوردار باشند. جنسی که مقاومت بالایی داشته باشد و در طول زمان نیز کارایی خود را حفظ کند.

 مواد سازنده بدنه بر کیفیت زونکن بسیار تاثیرگذار است. زونکن ها جنس های مختلفی دارند مقوایی، پلاستیکی، چوبی، چرمی و ورنی که در بین آنها ، زونکن های مقوایی و پلاستیکی از محبوبیت بیشتری دارند .

 

 

زمان تحویل سفارش در خرید عمده زونکن :  

 

مهمترین ملاک در خرید عمده زونکن، زمان تحویل کالا و سفارش شما می باشد . سفارش های با تیراژ های بالا ،نیازمند زمان مشخص و خاصی برای آماده سازی سفارش شما است که از نکات قابل توجه خوش قولی در زمان تحویل سفارش می باشد.

 

 

خریده عمده زونکن و آشنایی بیش تر با اجزای آن

 

مقسم ها :

مقسم ها نقش به سزایی در بین اجزای زونکن ها دارند. این بخش که غالبا دارای جنس مقوایی یا پلاستیکی می باشد در دسته بندی اسناد نقش  بسزایی دارد و توسط آن می توان اوراق را دسته بندی و مرتب نمود. مقسم ها قابلیت دسترسی سریع و آسان به مدارک و اوراق را افزایش می دهند و باعث سهولت در یافتن اوراق می شوند.

 

 

تیگل یا رادو :

 

 تیگل ها در حفاظت و حفظ سلامت اوراق نقش بسزایی دارند و مدت ماندگاری اسناد را به طور قابل توجهی بالا می ببرند.  زبانه های تعبیه شده در وسط زونکن را تیگل یا رادو می نامند. تیگل زونکن را به حلقه های قفل چفت می کند و با این عمل از باز شدن زونکن جلوگیری می کند.

 

 

پرچ های نگه دارنده :

 

 پرچ های نگه دارنده باید جنسی محکم ، فلزی و ضد آب داشته باشند. زیرا در بالا بردن مقاومت زونکن نقش دارند و باعث می شوند بیشتر بتوانند فشار و سنگینی زیادی را بدون تغییر شکل تحمل کنند.

 

 

حلقه های قفل :

 

حلقه های قفل شکل های متفاوتی دارند ، اما از رایج ترین و محبوب ترین آن ها می توان حلقه های قوسی شکل  D شکل و O شکل را نام برد.

 

 

نوار فلزی لبه زونکن :  

 

به این دلیل که زونکن ها معولا به طور عمودی و ایستاده قرار دارند. با گذر زمان و استفاده مکرر در قسمت های پائینی به تدریج بر اثر سنگینی و... دچار فرسایش می شوند. نوار فلزی لبه های زونکن که جنس ضد زنگ دارند، با افزایش ایستادگی و مقاومت زونکن از این اتفاق جلوگیری می کنند.

 

 


نظرات

 

 

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

 

.................................................................

 

  کانال تلگرام      اینستاگرام  ما

 

ساعات کاری شرکت : روزهای شنبه تا چهارشنبه ۷ ۱ - ۹

به جز تعطیلات رسمی

  

 

  

 

محصولات ملزومات اداری

 

    لوازم اداری رومیزی

.................................................................

    لوازم اداری مصرفی

.................................................................

  

 

 

 محصولات سـورنا تحریر

 

      اقلام دفتری

.................................................................

      نوشت افزار ها

.................................................................

    اقلام بایگانی

.................................................................

 

 

 

 ســـورنا تحریر

 

.................................................................

آدرس: تهران - خیابان کریم خان - خیابان آبان جنوبی (عضدی) - بعد از کوچه طاووس - پلاک 60 - واحد 5

 

     021-88178937

 

      09120889498